20 Eylül 2011 Salı

Girişimci Adaylarını Destekleme ve Yardımlaşma Derneği (GADYAD)

Başlıkta gördüğünüz, yeni açtığım Facebook sayfasının adı. Elbette böyle bir dernek yok, ama destek ve yardımlaşma sonuna kadar var :) 

Biliyorsunuz Limon Yeşili FB sayfamda el emeği ürünlerini ve tasarımlarını satmak için internette dükkan açmak isteyen, ya da halihazırda dükkanı olan, satışlarını ve girişimcilik yeteneklerini geliştirmek isteyenlere yönelik paylaşımlarda bulunuyordum. Ayrıca farklı ve yaratıcı fikirleri de yine aynı şekilde paylaşıyordum. Ancak paylaşmak istediklerim için Limon Yeşili sayfam biraz dar gelmeye başladı son birkaç aydır, o yüzden yine özünde benzer konuda ama daha geniş bir kitleye hitap edecek yeni bir sayfa açmaya karar verdim.


Peki bu sayfada neler olacak?

Girişimci Adaylarını Destekleme ve Yardımlaşma Derneği (GADYAD) sayfasında girişimciler, girişimci adayları, kendi işini kurmak isteyenler, internette dükkan açmak isteyenler, üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, bloggerlar, tasarımcılar, el emeği üreticileri için fikir, fırsat, kaynak ve bilgiler olacak.

Yani devamlı olarak ücretsiz eğitim/etkinlik haberleri, nasıl yapılır bilgileri, konuyla ilgili eğitici videolar, iş/staj fırsatı, ya da internette bulamayacağınız bilgiler eklenecek..Ama mutlaka işinize yarayacak, size ve işinize faydalı olacak paylaşımlar.
Bu "derneğe" üye olmak çok kolay. Girişimci ruhlu ve paylaşımcı olmak tek şart. Ancak girişimci ruhlu olmak demek, sadece kendi işini kurmayı istiyor olmak demek değil. Beklemekle fırsatların kendine gelmeyeceğini bilen, şansını kendinin yarattığına inanan, hep birşeylere "girişen", yapmayı düşünen değil, yapan herkes bu derneğe üye olmaya davetli.

Eğer sayfa ilginizi çektiyse, buradan "beğen"ebilir ve kendi profilinizde paylaşarak sizin gibi düşünen insanların da haberdar olarak faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Çok güzel bir düşünce olmuş,hemen Facebook'ta beğendim.Başarılar Limon Yeşili.

    YanıtlaSil