11 Ekim 2011 Salı

Koç Burcu Kadınına Yapılmaması Gerekenler

Burçlarla pek ilgim yoktur, sadece kendimin yani Koç burcunun özelliklerini bilirim. (ve %99 taşırım) Yıllar evvel Ekşi Sözlük'te böyle bir başlık görmüştüm. Okudukça tespitlerin doğruluğu beni çok şaşırtmıştı, çoğunu da kahkahalarla okudum :) Beğendiklerimi bir araya getirmiştim. Tek tek yazanların sahibini bilmiyorum maalesef. Şimdi o derlemeyi arşivden çıkarıp sizlerle paylaşıyorum. :)


KOÇ BURCU KADININA YAPILMAMASI GEREKENLER

-İki de bir "neyin var?" diye sormak.

-Herhangi bir konuda zorlamak.

-Emir kipleri kullanmak.

-Yalakalık yapmak.

-Sorularına yüzeysel cevaplar vermek.

-Çok ama boş konuşmak.

 • Onun organize etmiş olduğu -ki organizasyon onun birincil görevi/yeteneği/hobisi/özelliğidir- programlari ertelemeyin, hele hele iptal hiç etmeyin, söz verdiğiniz bir şeye hiç bir sekilde su koymayın. Önce gazı vererek heveslendirip (aslinda o her zaman gazdır) sonra o hevesi kursağında bırakmayın. 
 • Peşinden koşmayınız, sıradan olmayınız, onu sürekli maceradan maceraya sürükleyiniz, her zaman gizemli ve ilginç olunuz. 
 • Söyleyecek bir şeyi varsa sakın onu dinlememezlik etmeyin. Bırakın içindekileri döksün. Ne söyleyecekse söyleyip rahatlasın. 
 • Tartışma anlarında, "Sesini yükseltme", "Sakin ol!", "Ne kadar asabisin" gibi laflar etmeyin. Bu onu daha da sinirlendirir. 
 • Çekingen davranmayın. Açık ve net olun, lafı dolandırmayın. Böyle pısırık, asosyal bir tip olmayın. Onun yanında asla liderlik taslamayın öncülük yapmayın. Hep hı hı diyin, her şeyde onu destekleyin. Sizi başının üzerinde taşır o zaman. Yamuk yaparsanız, düşüp kafanızı gözünüzü yarabilirsiniz. 
 • Asla ona 'sıradan insan' muamelesi yapmayın. Ve asla aptal yerine koymaya kalkmayın. Onu anında kaybedersiniz.. 

Ve de en önemlisi oyunlarınızı kendinize saklayın. Yapmacıklıktan, derin hesaplarla yapılan basit oyunlardan nefret eder. Ama sabrı taşana kadar da salağa yatar. Siz anlamazsınız ama o her şeyi anlamış ve yavaş yavaş sizden uzaklaşmaya başlamıştır.

Gözünün içine baka baka aptal yerine koymayın hatta bunu çaktırmadıgınızı zannetme hatasına hiç düşmeyin. Böyle bir hataya düştüyseniz onun size hatırlatması için zaten çok beklemenize gerek kalmayacaktır.

 • Hayata bakış açınızı onunkiyle kesiştirmezseniz o bunu yapmak için hiç uğraşmayacaktır. 
 • Güllü dallı iltifatlar, yalakalıklar sizin uzayda bilinmeyen bir cisim halini almanıza yarar ancak illa ben bilinmeyen cisim olucam diyosanız buyrun hiç çekinmeyin. 
 • Renklerden en çok siyah ve beyazı, özlü sözlerden "ya hep ya hiç"i sevmesi, muğlak insan ve olaylardan koşarcasına kaçtıgını yeterince gösterir zaten.. 

KOÇ BURCU KADINI vs. KARŞI CİNS

Eğer erkekseniz ve bir koç burcu kadınıyla arkadaş olmaktan öte bir amacınız yoksa;

Eğlencenin dibine vurmanız için en iyi partneri, gerçekçi tavsiyeler veren bir dert ortağı, sır küpünü, sağlam bir omzu, ağlama duvarını, gülme denizini buldunuz ve hayattan alınabilecek keyifler için onu iknaya çok uğraşmanıza gerek kalmayacak demektir.

Eğer erkekseniz ve bir koç burcu kadınıyla arkadaş olmaktan öte sevgili olmak da istiyorum deliler gibi diyorsanız;

Başınıza bela aldıgınızı söylemek bir felaket tellallığı olmayacaktır. Zira bu belanın "tatlı" oldugu istatistiklerce kanıtlanmıştır defalarca.

Onun, karşı cins oldugu için yapacağınız erkekçe çakallıklarınızı yiyeceğini asla düşünmeyin. Gerektiğinde bir erkek gibi düşünmek bu kadının en "erkeklerin işine gelmeyen" özelliğidir.

Kıskanma ve kıskandırma gibi amaçlar barındıran stratejileri uygulamaya çalışmayın. Yemez.

Karşısında daha güçlü bir erkek görürse aşık olma ihtimali yüksektir. Geri kalanı için ihtimal düşük.

Cesur, kararlı, güçlü bir adamsanız, bu hatunu etkilediyseniz getirisi çok yüksek olacaktır.


=)


10 yorum:

 1. Valla bu yazdıklarınla aynı kızımı anlattın tipik bir koçtur da kendileri..

  YanıtlaSil
 2. @ Meral Sanatevi

  Merhaba Meral Hanım, annem okusa sanırım o da benim için aynı şeyi söylerdi ;) Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. Aynen böyleyim, işlerine gelirse:))

  YanıtlaSil
 4. bunun erkek olan versiyonunu da okumak isteriz ^^

  YanıtlaSil
 5. @ lila handcraft

  Aynen canım :P

  @Outlet makeup

  Güzel fikir, onu da bir araya getirebilirim aslında ama ilgi alanıma giren hiç Koç burcu erkeği olmadığı için belki de gerek duymadım ;) Ekşisözlükte bütün burçlar için versiyonları olması lazım, oradan istediğin burcu okuyabilirsin ;)

  YanıtlaSil
 6. harikasınız. Bütün özelliklerimi bir arada listelemişsiniz sevgili burçtaşım, valla çok keyifle okudum. Yalnız şu dobra ve doğrucu davutluk hallerimi yeni bir güncellemeyle kaldırmak istiyorum üzerimden. Kardeşim bile bir şey anlatmıyor artık bana :)

  YanıtlaSil
 7. ay beni anlatmissinizzz

  YanıtlaSil
 8. Tamamen beni anlatıyor. Ama gizemden asla hoşlanmam karşımdaki kişi net ve öz olmalı. Zeki ve öz bilinci farkındalığı olmayan insanlardan olabildiğince hızlı kaçarım ayrıca. Hayatta dostlarım için yapmayacağım yoktur.

  YanıtlaSil