22 Eylül 2017 Cuma

Tekrar Başlıyoruz :-)

Herkese merhabalar!

Blogdaki en son yazımı Aralık 2011’de yazmışım. Yani üzerinden neredeyse 6 sene geçmiş. Bu blogu ilk yazmaya başladığım zamanlar (Mayıs 2010) e-ticaret denilen dünyayı yeni tanımaya başladığım zamanlardı. 2009 senesinden beri hobi olarak takı aksesuarlar yapıyordum, Etsy’yi keşfetmiş ve orada bir dükkan açmıştım. E-ticarete olan ilgi ve merakım, girişimcilik ruhuyla birleşince öğrendiklerimi başkalarıyla da paylaşmak istedim ve blog açtım. Bu sektörde kurumsal bir deneyimim henüz yoktu ancak işin mutfağını yaşamak ve öğrenmek için içimde müthiş bir merak ve arzu vardı. 2011 itibariyle de sektöre kurumsalda adım attım.

Bu yıllar içinde birçok e-ticaret – girişimcilik etkinliklerine, toplantılarına katıldım, zaman oldu kendim de amatör organizasyonlar gerçekleştirdim. Ne var ki iş hayatıyla beraber ciddiyetle yaklaştığınız başka bir faaliyeti birlikte götürmek çoğu zaman imkansız olabiliyor. En azından benim için öyle oldu. İş hayatı süreç içerisinde blogdan uzak kalmama neden oldu.

Üretmeye, kadın girişimciliğine ve alternatif gelir kaynakları yaratmanın önemine çok inanıyorum. Bu anlamda Türkiye’de değerlendirilmeyi bekleyen büyük bir potansiyel olduğu inancıyla -ve PayPal’ın Türkiye faaliyetlerine yeniden başlaması umuduyla- yazılarıma tekrar başlıyorum.

Arayı biraz ısıttıktan sonra atölye çalışmaları yapmak plan dahilinde. Küçük gruplarla yapmayı düşündüğüm atölye çalışmalarında el emeğinizi nasıl paraya dönüştürebileceğinizi, özellikle Etsy’de nasıl dükkan açıp nasıl satış yapmaya başlayabileceğinizi öğrenecek, hem de aklınıza takılan sorulara cevap bulacaksınız.

Geçen yıllar içinde bloguma birçok yorum bırakıldı, en az o kadar da konuyla ilgili e-mail aldım. Ne yazık ki bütün maillere dönüş yapmam mümkün olmadığı için, bu maillerde gelen soru ve konuları toparlayıp, sırayla yazı olarak kaleme alacağım.

Bu süreçte sizlerin desteği benim için çok önemli. Yazılar ne kadar çok okunur ve bloglar ve sosyal medyada ne kadar çok paylaşılırsa, benim yeni yazılarla faydalı bilgiler aktarma imkanım o kadar fazla olur.

Şimdi taze yazı hazırlığındayım. Kısa süre sonra tekrar görüşmek üzere J


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder